Prof. Dr. Temel Yılmaz
Türkiye Diyabet Vakfı Dernek Kurucu Başkanı
Diyabet Vakfı Dernek Kurucu Başkanı Temel Yılmaz, 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde eğitim görmeye başladı. 1981’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Kliniği’ne uzmanlık öğrencisi olarak katıldı. 1986’da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Kliniği, İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1993’de Profesör unvanını İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi İç hastalıkları Anabilim Dalı, Diyabet Bilim Dalı’nda aldı.


Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli
Koç Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji Kliniği
Prof. Dr. Oğuzhan Deyneli 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1993 yılında mezun olduktan sonra İç Hastalıkları ihtisasını 1998 yılında, ardından Endokrinoloji ve Metab. Hast. yan dal ihtisasını 2001 yılında Marmara Üniv. Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 2008’de doçent, 2015’de profesör oldu. 2001-2017 yılları arasında Marmara Üniversitesi İç Hastalıkları ABD Endokrinoloji ve Metab. Hast. BD.’da öğretim üyesi olarak çalıştı. 2017 yılından itibaren Koç Üniversitesi Hastanesi'nde çalışmaktadır.


Prof. Dr. Dyt. Emel Özer
Diyabet Diyetisyenliği Derneği Kurucu Başkanı
1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. İstanbul Tıp Fakültesi, Diyabet B.D. ve Endokrinoloji ve Metab. Hast. B.D.’de klinik diyetisyen olarak çalıştı. 35 yıldır diyabet alanında çalışan ve Türkiye’nin ilk ‘Diyabet Diyetisyeni’ olarak bilinen Özer, Uluslararası Diyabet Federasyonu yayını olan ‘International Curriculum for Diabetes Health Professional Education’ kitabının eleştirmenlerinden biridir. Türkiye Diyabet Vakfı ve Diyabet Diyetisyenliği Derneği kurucu üyesidir. 2015 yılından itibaren Bilgi Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Buğra Kulak
Diyabet ve Praulent BU Direktörü
Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden mezun olan Buğra Kulak, profesyonel kariyerine 2001 yılında GSK şirketinde Management Trainee & Satış Temsilcisi olarak başlamıştır. Sonrasında yine GSK, Abbott Türkiye ve Roche firmalarında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev almıştır. Son olarak Mayıs 2016 tarihinden itibaren Janssen’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı. Buğra Kulak, 1 Haziran 2018’dn bu yana Diyabet ve Praulent BU Direktörü olarak görevine devam etmektedir.


Burak Yaman
KWORKS - Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi Koordinatörü
Burak Yaman, Yalın Girişim Metodolojisi, İş Modeli Üretimi, Müşteri Geliştirme ve İnovasyon Gelişimi konuları üzerine odaklanan ve bu konularda iş geliştirme danışmanlığı veren bir girişimcidir. Birçok girişim içerisindeki yöneticilik ve danışmanlık görevlerinin yanı sıra Türkiye’nin ilk teknogirişim sosyal ağı olan Venturro’nun da hayata geçirilmesini yönetici ortak görevi ile sağlamıştır. 2014 yılı içerisinde sürdürdüğü Startupbootcamp İstanbul Hızlandırma Programı koordinatörlük görevinin ardından KWORKS Koordinatörlüğü görevine geçmiş ve şu an aynı görevi sürdürmeye devam etmektedir.


Nasıl katılabilirsin?
Tek yapman gereken başvuru butonuna tıkladığında karşına çıkacak formu eksiksiz şekilde doldurmak ve geliştireceğin fikrini ya da buluşunu bize anlatmak.
Yarışmaya ister bireysel olarak, istersen ekibinle katılabilirsin.
Yarışmamız üniversite öğrencilerinin katılımına açıktır.
Bu site Sanofi tarafından halka yönelik hazırlanan yarışma websitesidir.
Copyright© 2018 Sanofi. Tüm hakları saklıdır. Son Güncelleme: SATR.SA.18.08.0478